Rolety automatyczne — jeszcze niedawno innowacyjne, teraz są już standardem. Dość, że są wygodne, to jeszcze estetyczne.
Silniki w automatyka do rolet
W automatyka do rolet zawarte są m.in. silniki, które mieszczą się w środku wału nawojowego wykonanego ze stali. Od siebie różnią się przede wszystkim poborem mocy i sterowaniem. Mogą posiadać również tryb detekcji ruchu.
Sterowanie roletą
Automatyka do rolet wyróżnia dwa rodzaje sterowania roletą:
- Przewodowe — włącznik rolety musi zostać podpięty do silnika. Może on się znajdować na ścianie, ale również być w formie przenośnej (piloty).
- Radiowe — do ich obsługi wykorzystuje się nadajniki. Sygnał jest wysyłany w formie fali radiowych.
Kiedy korzystać z automatyka do rolet?
- Gdy przestrzeń w pomieszczeniu jest duża i jest miejsce do zagospodarowania przez automatyka do rolet. Nie będzie potrzeby walki z ogromnymi zasłonami, jak do odsłonięcia wystarczy tylko jeden przycisk,
- Automatyka do rolet jest brana pod uwagę również w przypadku tych zewnętrznych rozwiązań. W takim przypadku najlepszy będzie zaopatrzenie się w pilota,
- Jeżeli okno jest za wysoko bądź jest trudno dostępne, automatyka do rolet sprawdzi się idealnie,
Przy szukaniu ułatwienia w codziennym funkcjonowaniu.
Choć automatyka do rolet jest najczęściej stosowana w mieszkaniach, coraz częściej widziana jest również w wyposażeniu biur czy różnego typu miejscach o charakterze usługowym. Należy jednak wziąć pod uwagę, że automatyczne rolety to kosztowny wydatek. Przy zakupie warto zainwestować w najwyższej jakości produkt i fachową usługę zamontowania przedmiotu.
Zobacz więcej na: https://silnikidorolet.eu/